Profil daniela

jméno: Danielle
znamení: střelec
registrace od: 10. 07. 2013 (1.560 dnů)
počet zobrazení profilu: 448x

O mně

ráda jím a ráda vařím
ráda čtu a ráda píšu

Jmenuji se Daniela a jsem ta, co:
 s velkým nadšením vaří (a peče)
 s oblibou ochutnává nové věci
 stále objevuje nové suroviny a kuchařské trendy
 se zajímá o food styling
 s chutí diskutuje o jídle a vaření
 s radostí vítá hladové hostyCo mě tedy nejvíc baví? No jasně, vaření, pečení, zkoušení a vymýšlení nových receptů, trendy v kuchyni - a to všechno za vydatné podpory dobrovolných pokusných králic i králíků. Návštěvy jsem u nás zkrátka vítány; pod jednou podmínkou. Musí přijít dobře naladěné, hladové a jídlachtivé. Kdo odmítá jíst nebo aspoň ochutnat, jde na hanbu.


Nejen jídlem živ je člověk, i duševní strava je důležitá. Víc než deset let jsem pracovala v médiích - tištěných i psaných. Hodně a ráda čtu, občas něco napíšu. Většinou do šuplíku, ale občas se odvážím podsunout něco i čtenářům tohoto blogu.

Už pár let se věnuji copywritingu, tedy psaní textů na zakázku (slogany, PR články, popisky produktů pro e-shopy, rozhovory). Když se mi ozvete, napíšu vám víc, mohu poslat i reference. Mé texty se ale objevily například na stránkách Tesco, Avonu, vycházely v Mladé frontě, v Deníku...

Zjistila jsem, že v případě nutnosti zvládám i texty o různých typech podlah, o garážových vratech, luxusních špercích, turistických lokalitách nebo ekologických taškách. Ale přiznávám, že ta vrata nebyla úplně mým šálkem kávy, i když jsem jej vypila do dna :-)

Zájmy

Vaření, focení, psaní, kytara, zpěv, malování, vykládání karet

Oblíbené filmy

Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank, Firma, Světáci

Oblíbená hudba

Zuzanka Navarová, Žalman a spol., Nezmaři, Edith Piaf, Hop Trop, Queen, Abba, Mandrage...

Oblíbené jídlo a pití

Vypsat neoblíbené bude rychlejší, takže:

koprovka, acidofilní mléko, zabíjačková polévka, jelita, hodně tlusté maso, slané tvarohové pomazánky. Všechno ostatní je oblíbené :-)

Pár slov navíc...

Chcete mi napsat? Zajímá Vás vaření? Nevíte si s nějakým receptem rady? Potřebujete text, veršované přání pro rodinu, šéfa nebo kamarády? Anebo chcete jen tak hodit řeč?

daniela.pise@seznam.cz

Upozornění: Veškeré fotografie, texty i jejich části podléhají autorskému zákonu a jejich další publikování a šíření je bez mého písemného souhlasu zakázáno.