Tajemství kočičího hrnku

26. červen 2017 | 18.31 |
› 

4

Byla jednou jedna malá holka a ta jezdila každé léto na venkov k babičce a dědovi. Babička několikrát denně servírovala na stůl, z nějž nejprve prozřetelně sejmula vyšívaný ubrus, spousty dobrot. Ráno ale patřila kuchyně vždycky na chvilku dědovi. Se smíchem o sobě prohlašoval, že je "kakaový specialista". Proč, to se dozvíte na samém konci tohoto příběhu.

Holčička snídala někdy domácí housky lehké jak peříčko, jindy koláče plněné jablečnými povidly, chleba se žluťoučkým máslem a ředkvičkami ze zahrádky nebo vajíčka s čerstvou pažitkou. Ať to bylo, co bylo, nikdy nechyběl její hrneček, ze kterého nesměl pít nikdo jiný než ona sama. Byl by hezký sám o sobě - celý sněhově bílý, porcelánový, ale jeho největší ozdobou byla v dětských očích šedivá kočička s červeným paraplíčkem, která si vyrazila na procházku.

Roky plynuly, z dívky vyrostla paní, která má dnes už dávno dospělého syna (ano, i on měl jako malý kluk "svůj" hrneček, byla na něm modrá mašinka). Dětské hrnečky zůstaly už jen v milých vzpomínkách.

Ale proč vlastně? Kdo chce a kdo si ze sebe umí udělat legraci, může se každý den na chviličku vrátit do dětství. Třeba právě tím, že si svou ranní kávu nebo večerní čaj s meduňkou nevypije z cibuláku ani hrnku s logem kdovíkteré firmy.

"Svůj" nový a veselý hrnek najde třeba na stránkách www.fotorada.cz. Ostatně ten, který vidíte, pochází právě z jeho elektronického obchodu (kolekce Nici - Comic Cats LAZY).

9

Je na něm tuze zadumaná kočka, a i když v ruce nedrží paraplíčko, sluší jí to. Když hrnečkem otočíte, bude se na vás dívat z tyrkysového kanape, na kterém si udělala pohodlí. Možná proto, že má bříško plné poctivého kakaa. :-) A že se ho do hrnku vešlo. Má totiž objem 400 mililitrů, a to už je pořádná porce.

7

Je to tedy pořádný obr, ale není tak těžký, jak by se na první pohled mohlo zdát. Když jej otočíte proti světlu, vidíte, jak stěnou porcelánu prosvítá obrázek kočky. Unesete ho, i když je naplněn až po okraj. Navíc má horní okraje vytočené směrem ven, takže se z něj příjemně pije. Ouško (ne kočičí, ale to na hrnečku) je dostatečně široké i pro větší ruku.

IMG_6726

A jsme u konce, zapomněla jsem na něco? No jasně, ještě ten slíbený recept na dědovo kakao. Je vlastně docela jednoduchý, ale má v sobě malé tajemství. Až příště dostanete chuť na opravdu dobré horké kakao, postupujte takto:

Kakao dědy specialisty

Na zhruba 350 ml nápoje potřebujete:

330 ml plnotučného mléka

2 rovné lžíce poctivého kakaového prášku (nejlépe z Holandska)

2-3 lžičky cukru (nebo jak máte rádi)

1 lžičku másla

___________________________________________________________

Na dno hrnku nasypte cukr a smíchejte jej s kakaovým práškem. Přidejte polovinou deci studeného mléka - vzniklou kašičku řádně promíchejte, aby neměla žádné hrudky. Zbytek mléka přiveďte téměř k varu a přilijte ke kakaové směsi. Znovu promíchejte. Nakonec do horkého kakaa vmíchejte lžičkou kousek másla - díky němu získá nápoj neskutečně jemnou chuť.

A to je všechno, tedy skoro - přidám ještě další fotografie, protože jsem od partnerů kromě hrnečku dostala i minipenál a přívěšek na klíče:

2

1

Věřím, že jste se spolu se mnou vrátili alespoň na malou chvilku do dětství a zavzpomínali. Budu moc ráda, když mi i vy napíšete své hrníčkové (nebo talířkové) příběhy. :-)

Článek vznikl ve spolupráci s těmito partnery: www.fotorada.cz a výzva portálu www.blogerky.cz, kterým děkuji.

IMG_6715

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tajemství kočičího hrnku tlapka 27. 06. 2017 - 16:11
RE(2x): Tajemství kočičího hrnku daniela 27. 06. 2017 - 22:26